به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
آموزش CRM

آشنایی با ابزارهای لازم برای مدیر فروش موفق

ابزارهای لازم برای مدیر فروش

یک مدیر فروش موفق به همراه تیم خود فعالیت‌های مختلفی را در جهت فروش بیشتر و دریافت سود بالاتر برای سازمان انجام می‌دهد. در این زمینه فعالیت‌ها و مسئولیت‌های مختلفی وجود دارد که یک مدیر فروش باید به صورت حرفه‌ای و منظم آن‌ها را انجام دهد. استفاده از ابزارهای مختلف می‌تواند کار را برای مدیر و همچنین اعضای تیم فروش ساده‌تر کرده و به موفقیت آن‌ها بینجامد. نرم افزار crm یکی از این ابزارهای مفید و کاربردی است که کمک زیادی به مدیر فروش می‌کند. در ادامه به بررسی این نرم افزار و سایر ابزارهای لازم برای مدیر فروش موفق می‌پردازیم.

ابزار فروش چیست و چرا یک مدیر به این ابزار نیاز دارد؟

به ابزارهای دیجیتالی که توسط یک متخصص فروش برای ساده‌تر کردن روال کارهای مرتبط با فروش استفاده می‌شود، ابزار فروش گفته می‌شود. در واقع ابزار فروش می‌تواند شامل بخش‌های مختلفی از یک تکنولوژی باشد.

مدیر فروش می‌تواند اطلاعات مفید زیر را از طریق این ابزارها به دست آورد:

  • این که روی کدام مشتریان سرمایه گذاری کند؟
  • بهترین زمان برای برقراری ارتباط با مشتری چه زمانی است و چگونه باید با او صحبت کند؟
با CRM فروش‌تان را 300% افزایش دهید!
نرم‌افزار CRM مایکروسافت کمک می‌کند رابطه خود و مشتریان‌تان را بهتر کرده و فروش‌تان را سه برابر کنید! برای مشاوره، دریافت دموی رایگان یا خرید CRM کلیک کنید.
نرم افزار CRMمشاوره تلفنی

ابزارهای لازم برای مدیر فروش، کمک می‌کنند تا حد امکان کارها ساده‌تر و طبق روال مشخصی پیش برود. همین موضوع باعث صرفه جویی در وقت نیز می‌شود. همچنین با کمک این ابزار‌ها می‌توان تمرکز خود را بر مسائل و فعالیت‌های مهم‌تر گذاشت.

مدیران فروش و شرکت‌هایی که از ابزار جدید و به‌روز استفاده نمی‌کنند، روزانه تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست می‌دهند. همچنین نداشتن برنامه‌ریزی درست و استفاده از روش‌های قدیمی، شرکت را از رسیدن به سود بالا باز می‌دارد.

ابزار مدیر فروش
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm یکی از ابزارهای لازم برای مدیر فروش است که تأثیر زیادی روی فروش دارد.

7 ابزار لازم برای مدیر فروش

با توجه به اهمیت استفاده از این ابزارها در فرآیند فروش، تعدادی از بهترین و کاربردی‌ترین ابزارها در ادامه معرفی شده‌اند.

پیشنهاد مطالعه

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

اولین و کاربردی‌ترین نرم افزار که به مدیر فروش در مدیریت ارتباط با مشتریان کمک می‌کند، crm است. تمام مشتریان و سرنخ‌ها جدید به کمک این ابزار قابل پیگیری بوده و به کمک آن می‌توانید روابط خود را با مشتریان قدیمی و جدید را بهبود دهید. همچنین به مدیر فروش کمک می‌کند بخش زیادی از فعالیت‌های مربوط به ارتباط با مشتریان را به صورت خودکار و در زمان کم انجام دهد. Crm به شما در انجام فعالیت‌های بازاریابی نیز کمک می‌کند.

این نرم افزار در ابتدا نرم افزاری ساده بود اما با پیشرفت فناوری امروزه از آن به عنوان نرم افزاری چند لایه با قابلیت‌های بسیار کاربردی و مهمی استفاده می‌شود. ارائه به‌روز‌رسانی‌ها، خودکارسازی وظایفی که به صورت تکراری انجام می‌شوند، ویژگی‌های عالی و منحصر به فرد برای امتیازدهی به سرنخ‌ها و … از قابلیت‌های این نرم افزار به شمار می‌روند.

پیشنهاد مطالعه

ابزارهای جستجوی مشتری و هوش فروش

هوش فروش خود می‌تواند شامل تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته‌ای باشد که برای پیدا کردن و نظارت بر اطلاعات مربوط به فروشندگان به مدیران فروش کمک کند. هوشمندسازی برای جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های مشتریان، دسته بندی آن‌ها و همچنین برقراری ارتباط بهتر و راحت‌تر با آن‌ها مفید و موثر است. با توجه به بررسی‌های انجام شده، افراد و سازمان‌هایی که از ابزارهای هوشمند فروش استفاده کرده‌اند، میزان فروش و تعداد معاملاتشان بیشتر از سایرین بوده است.

ابزارهای تسریع فروش

این ابزارها که Sales acceleration نامیده می‌شوند باعث افزایش میزان فروش می‌شوند. تسریع فروش ابتکاری نوین است که به شما کمک می‌کند در بازه زمانی کوتاه‌تر، گفتگوهای بیشتری داشته باشید. این ابزارها باعث می‌شوند چرخه فروش شما کوتاه‌تر شده و معاملات بیشتری انجام دهید. در واقع وظیفه اصلی این نرم افزارها، خودکارسازی و ساده‌ سازی فرایندهای مرتبط با فروش محصولات و خدمات است.

ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌های فروش

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که یک مدیر فروش موفق باید انجام دهد، این است که فعالیت‌های گذشته را به‌خوبی تجزیه و تحلیل کند تا بتواند عملکرد گذشته را بهبود دهد. برای تجزیه و تحلیل باید از ابزارهای مناسب در این مسیر استفاده شود تا در کمترین زمان ممکن ارزیابی جامعی انجام شده و نتیجه آن در اختیار مدیر فروش قرار گیرد.

یک مدیر فروش به کمک این ابزار می‌تواند متوجه اتفاقاتی شود که در تیم در حال رخ دادن هستند. چه محصولی بیشترین فروش را داشته، کدام فروشنده عملکرد بهتری داشته و چه بخش‌هایی از تیم فروش به تغییر و پیشرفت نیاز دارند؟

با کمک این ابزارها بدون نیاز به محاسبات وقت‌گیر، بهترین گزارش‌ها آماده می‌شوند.

مدیر فروش و ابزارهای لازم
ابزار گردش کار یکی از ابزارهای لازم برای مدیر فروش است که امکانات زیادی را برای پیشبرد کار در اختیار مدیر فروش قرار می‌دهد.

امضای الکترونیکی و پیگیری اسناد

امضای الکترونیکی یکی از روش‌های دیجیتالی برای امضا زدن پای اسناد است. این ابزارها کمک می‌کنند تا کاربران، مدیران و تمام اعضای تیم فروش امضای خود را به صورت ایمن در قراردادهای خرید و فروش و پیشنهادها، به ثبت برسانند. این نرم افزارها نیز باعث صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه شده و به ساده‌تر شدن وظایف اداری کمک می‌کنند. در این نرم افزارها نماد‌های دیگری مانند تاریخ و ساعت قرارداد را نیز می‌توان ثبت و در صورت نیاز یادآوری کرد.

ابزارهای لازم برای مدیر فروش، کمک می‌کنند تا حد امکان کارها ساده‌تر و طبق روال مشخصی پیش برود. همین موضوع باعث صرفه جویی در وقت نیز می‌شود.

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی یکی از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در تیم‌های فروش و بازاریابی محسوب می‌شود. با کمک این ابزارها بسیاری از کارها مانند ارسال ایمیل یا ارسال محتوا به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. فرض کنید در جلسه‌ای نشسته یا در حال مدیریت امور اعضای تیم فروش هستید، با کمک این ابزار می‌توانید به صورت همزمان ایمیل‌ها را ارسال کرده، با مشتریان ارتباط برقرار کرده و هر نوع فعالیت بازاریابی را در رسانه‌های اجتماعی انجام دهید.

ابزار گردش کار فروش

ابزار گردش کار یکی از ابزارهای لازم برای مدیر فروش است که امکانات زیادی را برای پیشبرد کار در اختیار مدیر فروش قرار می‌دهد. یک گردش کار فروش خوب، توالی درست و منظمی از وظایف و فعالیت‌ها را به‌خصوص در فعالیت‌های تکراری نشان می‌دهد. یک گردش کار خوب باید به صورتی باشد که وظایف به‌درستی و در زمان مشخص خود انجام شوند تا تمام افراد با حداکثر ظرفیت خود کار کنند. به این صورت زمانی که برای جستجوی کار بعدی صرف می‌شود بسیار پایین بوده و پروژه‌ها با بیشترین سرعت انجام می‌شوند.

در این مقاله برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای لازم برای مدیر فروش موفق معرفی شدند. این ابزارها بسیار کاربردی بوده اما به همین تعداد خلاصه نمی‌شوند. یک مدیر فروش موفق باید تا حد امکان از جدیدترین و به‌روز‌ترین ابزارها استفاده کند تا بتواند روز به روز موفق‌تر شده و سازمان‌ها را به درآمدهای بالاتر نزدیک کند. به نظر شما چه ابزار کاربردی دیگری برای موفقیت در فروش لازم است؟ برای خرید crm می‌توانید با شماره 02154591983 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان فالنیک استفاده کنید.

با CRM فروش‌تان را 300% افزایش دهید!
نرم‌افزار CRM مایکروسافت کمک می‌کند رابطه خود و مشتریان‌تان را بهتر کرده و فروش‌تان را سه برابر کنید! برای مشاوره، دریافت دموی رایگان یا خرید CRM کلیک کنید.
نرم افزار CRMمشاوره تلفنی

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا