به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

بررسی راهکارهای HPE StoreEver Tape

راهکارهای HPE StoreEver Tape

کسب‌وکارهای کوچک و متوسط نیاز به راهکارهای قابل اطمینان برای حفاظت از داده و نگهداری طولانی مدت اطلاعات خود دارند تا بتوانند داده‌های در حال رشد خود را مدیریت کنند و هزینه‌ها را تحت کنترل خود داشته باشند. استوریج های اچ پی سبد محصولات گسترده‌ای دارند که راهکارهای حفاظت از داده را ارایه می‌دهند و در عین حال هزینه کل مالکیت یا TCO را به حداقل می‌رسانند. اچ پی در زمینه Tape درایوها، رسانه و اتوماسیون در دنیا پیشرو است.

اچ پی در سراسر جهان با سرورها، استوریج‌ها و دیگر تجهیزات خود توانسته اطمینان و احترام سازمان‌ها را به خود جلب کند و این سازمان‌ها با همراهی اچ پی به پیاده‌سازی و مدیریت کسب‌وکار خود می‌پردازند.

چرا HPE StoreEver

راهکارهای HPE StoreEver Tape هزینه‌های استوریج و ذخیره سازی، مصرف برق و فضای فیزیکی لازم در دیتاسنترها را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد و در عین حال با در نظر گرفتن رشد داده‌ها، امکان افزودن Tape درایوهای بیشتر و در پی آن ظرفیت بیشتر در هنگام توسعه کسب‌وکارتان، را فراهم می‌کند.

HPE Tape Storage، عمر طولانی و هزینه کم به همراه کارایی و سرعت بیشتر و دسترس‌پذیری بیشتر را فراهم می‌کنند. برخی از محیط‌های HPC در دنیا بر روی راهکارهای امن و مطمئن اچ پی تکیه کرده‌اند.

HPE StoreEver در واقع Tape Storageهایی را به بازار ارایه می‌دهد که برای حفاظت جامع از اطلاعات حیاتی و مهم به کار می‌روند و نگهداری طولانی مدت اطلاعات را با گسترده‌ترین و پیشرفته‌ترین محصولات ارایه می‌دهد. این محصولات شامل Tape Media، Standalone Tape و Tape Library هاست. در ترکیب با استوریج‌های HPE StoreOnce Backup و استفاده از سرویس‌های HPE Pointnext، برای مشتریانش هزینه‌های کمتر را به همراه افزایش امنیت و قابلیت اطمینان فراهم می‌کند.

HPE StoreEver LTO-7 با ارایه آرشیو بیگ دیتا، پیشرفت بزرگی کرده و افزایش ظرفیت و کارایی و قابلیت اطمینان را به همراه داشته است. ویژگی‌هایی که در نسل LTO-8 بیشتر هم شده‌اند.

جدیدترین نسل LTO که LTO-8 است، ظرفیت ذخیره سازی ۳۰ ترابایت به ازای هر نوار و بیش از سی سال حفاظت از داده‌هایتان را فراهم می‌کند که افزایش کارایی و قابلیت اطمینان را برای Tape سیستم‌ها تامین می‌کند. یکی از نرم افزارهایی که برای مدیریت StoreEver ‌ها استفاده می‌شود، نرم افزار HPE Data Protector است.

محصولات HPE StoreEver با استفاده از تکنولوژی HPE StoreEver TapeAssure می‌توانند قابلیت اطمینان، طول عمر بسیار بالا و مانیتورینگ به صورت Proactive را فراهم کنند. با داشتن ویژگی‌های امنیتی می‌توانند شبکه‌ای امن را برای آرشیو دیجیتالی بلند مدت ارایه دهند.

مشاوره و خرید استوریج های اچ پی در فالنیک
فالنیک با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه متخصصین و مشاورین خود، نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را بررسی و تحلیل می‌کند و بهترین و مناسب‌ترین استوریج را به شما پیشنهاد می‌دهد.
مشاوره و خرید استوریج

دسته‌بندی Tape ها

دسته‌بندی Tape ها از منظر گستردگی و بزرگی به صورت زیر است:

در واقع Tape Drive مخصوص رده پایین، Tape Autoloader مخصوص SMB ها و Tape Library مخصوص رده متوسط و انترپرایزهاست. اگر این سوال برایتان پیش آمد که Tape Cartridge در کدام دسته قرار می‌گیرد، باید بگویم که متعلق به همه دسته‌هاست!

Tape Cartridge

در واقع Tape کارتریج، سخت افزار اصلی در راهکارهای مبتنی بر Tape است که در لینک زیر، دقیق و مفصل، بررسی کرده‌ایم.

Tape Drive

Tape Drive تقریباً چیزی شبیه به دستگاه‌های ویدئویی قدیمی است که در ابعاد کمی بزرگ‌تر از یک DVD-CD/ROM-RW عرضه می‌شود.

این دستگاه را بر اساس نوع کانکتور آن، می‌توان مستقیم به سرور متصل کرد. در مواردی که حجم آرشیوی مورد نظر کم باشد، کارآمد است زیرا این دستگاه در آن واحد فقط یک Tape Cartridge را در خود جای داده و در هر لحظه می‌تواند یا اطلاعاتی را از Tape بخواند یا بنویسد و انجام هر دوی این موارد به صورت همزمان امکان‌پذیر نیست.

راهکارهای HPE StoreEver Tape

Tape Autoloader

دستگاه Tape AutoLoader از یک Tape Drive و یک روبات برای جابجایی خودکار  Tape Cartridgeها تشکیل شده است. فرض کنید شما در هر روز یک ترابایت بکاپ تهیه می‌کنید، در این صورت اگر از یک کارتریج LTO 6 به صورت فشرده استفاده کنید به طور میانگین هر شش روز می‌بایست نسبت به تعویض آن اقدام کنید و این یعنی اگر از یک Tape Drive استفاده کنید، هر هفته باید به صورت دستی،Tape  آن را جابجا کنید. اما دستگاه Tape AutoLoader این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد.

راهکارهای HPE StoreEver Tape

Autoloader ها راهکارهای مناسبی برای رفع نیاز، هنگام رشد داده ارایه می‌دهند و مدیریت از راه دور آن که مبتنی بر وب است، به راحتی و سریع امکان دسترسی، پیکربندی، مانیتورینگ و عیب‌یابی را فراهم می‌کند در نتیجه نیاز به حضور فیزیکی ادمین را کم می‌شود و در عین حال چندین سایت را به صورت متمرکز می‌توان پشتیبانی کرد.

با وجود رمزگذاری به صورت Native می‌توانید از اطلاعات محرمانه کسب‌وکار خود محافظت کنید. با این کار مطمئن هستید که اگر Tape ای گم یا دزدیده شود، اطلاعاتتان از دسترسی‌های غیرمجاز در امان هستند.

به طور مثال در یک دستگاه HPE Autoloader 1/8 هشت کارتریج قرار می‌گیرد که با پر شدن هر Tape، دستگاه به صورت خودکار، Tape دیگری را جایگزین می‌کند. این دستگاه به دلیل داشتن یک Tape Drive در هر لحظه تنها می‌تواند یکی از دو عمل خواندن و نوشتن را انجام دهد.

Tape Library

همانطور که از نام این دستگاه بر می‌آید، Tape Library با نام‌هایTape Silo ،Tape Robot و Tape Jukebox نیز شناخته شده است. دستگاه ذخیره سازی مبتنی بر تکنولوژی Tape است که در آن چندین درایو و نوار مغناطیسی و بارکد خوان قرار می‌گیرد.

نحوه عملکرد دستگاه به این ترتیب است که بعد از قرارگیری نوارهای سازگار در آن (که در مشخصات فنی دستگاه ذکر می‌شود)، روبات‌های موجود در هر درایو بر اساس بارکد موجود روی هر نوار که ترتیب آن‌ها را مشخص می‌کند، نوارها را آماده ذخیره و خواندن اطلاعات کرده و جا به جا می‌کند.

به دلیل وجود الگوریتم خواندن ترتیبی که در نوارهای مغناطیسی و حجم زیاد اطلاعاتی که روی آن ها قرار می‌گیرد، فراخوانی یک بخش از اطلاعات می‌تواند بین چند ثانیه تا چند دقیقه زمان ببرد.

بر روی یک Tape Library به علت وجود بیش از یک Tape Drive، می‌توانید همزمان عملیات خواندن و نوشتن را بر روی Tape های مجزا انجام دهید.

راهکارهای HPE StoreEver Tape

سبد محصولات HPE StoreEver

 1. رده انترپرایز

در رده انترپرایزها دو محصول زیر دیده می‌شوند:

 • HPE TFinity ExaScale Tape Library: دارای بالاترین ظرفیت ذخیره سازی در دنیاست: امکان ذخیره داده تا ۱٫۵۲ اگزابایت.
 • HPE T950 Tape Library: راهکار نوآورانه در آرشیو داده که بالاترین چگالی ذخیره سازی و کمترین مصرف برق در رده خودش را دارد و از LTO-8 Ultrium و IBM 3592 و Oracle T10000 برای آرشیو داده پشتیبانی می‌کند.
 1. رده متوسط

با HPE StoreEver MSL Library ها می‌توان صرفه‌جویی در زمان و هزینه، ارتقای مورد نیاز و کاهش ریسک را به دست آورد. اچ پی در این رده، محصولات زیر را دارد:

 • StoreEver MSL 6840 Tape Library: بهترین راهکار ذخیره سازی در رده متوسط است که بکاپ کوتاه مدت، حفاظت از داده و Disaster Recovery و آرشیو بلند مدت را فراهم می‌کند.
 • StoreEver MSL 2024 & 4048 Tape Libraries: نگهداری و حفاظت از داده را در سطح پایین و متوسط فراهم می‌کند و راهکاری ارتقاپذیر و کم‌هزینه است.
 • HPE StoreEver MSL3040 Tape Library: سازمان‌های کوچک و متوسط که نیاز به انعطاف‌پذیری دارند برای حفاظت و نگهداری بلند مدت اطلاعات و داده‌ها می‌تواننند از HPE StoreEver MSL3040 Tape Library استفاده کرد که ارتقاپذیری بسیار بالایی دارد. طراحی ماژولار آن و قابلیت آن در استفاده مجدد از کیت‌های موجود HPE MSL LTO upgrade drive kits، می‌توانیم تا ۸٫۴ پتابایت داده را به صورت فشرده و با استفاده از LTO-8 ذخیره کنیم.

با محصولات ماژولار StoreEver MSL3040 و StoreEver MSL6480 کارابران به آسانی می‌توانند ظرفیت مورد نیاز خود را بر اساس نیازهایشان برآورده کنند.

نکته: از نحوه نامگذاری این دستگاه‌ها تا حدودی می‌توان به مشخصات فنی آن پی برد.

 راهکارهای HPE StoreEver Tape

 • HPE StoreEver ESL G3 Tape Library: این Library برای شبکه‌های انترپرایز طراحی شده که می‌توان ۱۲۰۰۶ عدد Tape را درون آن قرار داد.ظرفیت این دستگاه تا ۱۹۲ درایو است و حجم ذخیره سازی اطلاعات بر روی آن می‌تواند ۱۸۰ پتابایت باشد.

حداقل تعداد  Tapeهایی که درون این دستگاه باید قرار داد ۱۰۰ عدد است. بر روی این دستگاه ۲ روبات قرار دارد و با وجود منابع تغذیه افزونه، دستگاه همیشه در دسترس است. برای مدیریت این دستگاه از نرم افزار Command View TL  استفاده می‌شود.

این محصول اچ پی در زمینه Tape Solution های اچ پی، از سبد محصولات اچ پی خارج شده و دیگر محصولات جدید اچ پی، جایگزین آن شده است.

 1. رده پایین
 • LTO Ultrium Tape Drive ها: پایین‌ترین رده محصولات HPE StoreEver Tape ها، LTO Ultrium Tape Drive ها هستند که استانداردهای جدیدی در زمینه ظرفیت، کارایی، امنیت، قابلیت مدیریت وusability را برای SMB ها و محیط‌هایی که فقط یک سرور دارند، را فراهم می‌کنند. با جدیدترین نسل LTO ها یا همان LTO-8، می‌توان ۳۰ ترابایت داده فشرده شده را تنها بر روی یک Tape Cartridge ذخیره کنید.
 • HPE StoreEver 1/8 G2 Tape Autoloader: برای رفع نیازهای حفاظت و نگهداری داده در محیط‌های رده پایین یا شعبات و دفاتر راه دور، می‌توان از HPE StoreEver 1/8 G2 Tape Autoloader استفاده کرد که کم‌هزینه بودن و نصب آسان، از مزایای آن است. در واقع Tape استوریجی خودکار است که نیاز به مراقب و ناظر ندارد و یک یونیت را اشغال می‌کند. با LTO-7 ظرفیت ذخیره سازی ۱۲۰ ترابایت را تنها در یک یونیت فراهم می‌کند.

آشنایی با نرم افزارهای مدیریتی HPE StoreEver

اچ پی برای مدیریت استوریج‌های خود در زمینه Tape نرم افزارهای زیر را ارایه می‌دهد:

 1. نرم افزار HPE Data Protector
 2. نرم افزار HPE StoreOpen
 3. نرم افزار (HPE Library and Tape Tools(L&TT
 4. نرم افزار HPE StoreEver Management Software
 5. (HPE Command View for Tape Libraries (CVTL
 6. HPE StoreEver TapeAssure Advanced
 7. HPE StoreEver Data Verification

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.