به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

بررسی ML و DL سرورهای سری ۳۰۰ و ۵۰۰

بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500

سرورهای پرولیانت سری ۳۰۰ و ۵۰۰ بیشترین انعطاف و کارایی سیستمی را برای اجرای حجم‌های کاری محاسبه‌محور یا Compute-Intensive ارایه می‌دهند. این سرورها را می‌توان به دو دسته زیر نیز تقسیم کرد:

  1. سرورهای Versatile Performance
  2. سرورهای Scale-up

در ادامه به بررسی این دو دسته سرور اچ پی می‌پردازیم.

  1. سرورهای Versatile Performance

سرورهایی برای تامین نیازهای IT سنتی: آیا همچنان به IT سنتی برای حجم‌های کاری متنوع نیاز دارید؟ این سری سرورهای پرولیانت اچ پی برای مشتریان SMB، Enterprise و High-Perfotmance Computing یا HPC مناسبند.

 

 

 

سرورهای سری ۳۰۰ سرورهای Versatile Performance هستند و در کنار کارایی بیشتر در محاسبه، کارایی ذخیره‌سازی بهتر را به منظور تامین نیازهای محیط‌هایی با درخواست‌های بیشتر (more demanding enviroments) ارایه می‌دهند و انتخاب‌های متنوعی را برای ذخیره‌سازی و محاسبه در حجم‌های کاری چندگانه فراهم می‌کند. با این قابلیت‌ها، برای حجم‌های کاری زیر مناسب‌ترند:

  • اپلیکیشن‌های دیتابیسی و بیگ‌دیتا در محیط‌های انترپرایزی با اندازه متوسط
  • اچ پی تعدادی نرم‌افزارهای اندازه‌گیری ارائه می‌دهد که شمارا در تعیین نیازهای سرور یاری می‌کند که بر اساس تعداد اپلیکیشن‌ها و حجم‌های کاری اصلی که ممکن است از آن استفاده کنید، انجام می‌شود: از پیاده‌سازی‌های مجازی‌سازی گرفته تا اپلیکیشن‌های انترپرایز مانند SAP Software.

انواع سرورهای Versatile Performance

به این مدل سرورهای HPE ProLiant 300 series توجه کنید:

بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500 بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500 بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500

 

سرورهای پرولیانت HPE DL380 / DL360 G9 & G10

این دو سرور دارای انعطاف استثنایی در پیکربندی، استوریج، شبکه‌بندی و قابلیت‌های پاور هستند که ارتقاپذیری شما را نیز فراهم می‌کنند. ظرفیت بالایی از حافظه، حداکثر تا ۲۲ هسته پردازشی در نسل ۹ و ۲۸ هسته پردازشی در نسل ۱۰ را پشتیبانی می‌کنند.

این سرورها High Performanceای که در دیتاسنترهای خود نیاز دارید را ارائه می‌دهند و DL380 G9/G10ها، توسعه‌پذیری مورد نیاز در سیستم‌های Workhorse را فراهم می‌کند. (سیستم‌های Workhorse: ماشینی که تحت استفاده سخت و طولانی مدت کار می‌کند و یا حجم زیادی از کارها را انجام می‌دهد.)

DL360 G9/G10 سروری پیشتاز در صنعت است (leading-industry) که کارایی دوسوکته، بهینگی، ظرفیت و قابلیت اطمینان را در اندازه یک یونیت (که در اندازه فضای مصرفی نیز، صرفه‌جویی می‌کند) فراهم می‌آورد. دارای طراحی کلاس انترپرایز و مناسب اپلیکیشن‌های همه منظوره مانند فایل/پرینت یا وب است. همچنین حجم‌های کاری Dynamic Computing، مجازی سازی و راهکارهای کلود را نیز پاسخگوست.

HPE Universal Media Bay

قابلیتی است که به نسل ۹ سرورهایDL380 و DL360، با هدف افزودن انعطاف‌پذیری، اضافه شده است. کیت‌های HPE Universal Media Bay امکان کاستومایز کردن سرور را با اضافه کردن Optical Disk Drive، پورت‌های USB، و/یا پورت‌های VGA و همچنین دو جایگاه درایو SFF بر روی سرور را فراهم می‌کنند که بر روی Bay1 سرور نصب می‌شود.

این قابلیت در نسل ۱۰ بهبود یافته و در این کیت‌ها امکان افزودن دو عدد Dual uFF به همراه کاتریج‌های M.2 نیز فراهم شده است.

 

بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500

در جدول زیر می‌توانید لیستی از کیت‌های HPE Universal Media Bay را که مخصوص نصب بر روی سرورهای نسل دهم DL380 و DL360 است را مشاهده کنید.

بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500

سرورهای HPE ML350 G9/G10

این سرور کارایی عالی، ارتقاپذیری و قابلیت اطمینان را در یک پکیج همه منظوره، در اختیار کسب‌‌وکارهای در حال رشد و دیتاسنترها قرار می‌دهد. دسترس‌پذیری، ارتقاپذیری و سرویس‌دهی (Serviceability) را به همراه توانایی قرار گرفتن در محیط‌های دیتاسنتر به صورت رک‌مونت را فراهم می‌کند.

سرورهای HPE DL325 G10 و HPE DL385 G10

همان طور که از رقم آخر مدل این دو سرور برمی‌آید، پردازنده‌ای که در این دو سرور استفاده می‌شود، AMD است. در واقع AMD EPYC ها در زمینه بهینه سازی هزینه‌های مجازی سازی بسیار قابل توجه هستند. پیشنهاد می‌کنیم در لینک های زیر درباره این دو سرور بیشتر بخوانید:

 

بررسی تخصصی سرور DL325

 

بررسی تخصصی سرور DL385

  1. سرورهای Scale-up

سرورهای سری ۵۰۰ سرورهای Scale-up هستند و کارایی و مقیاس‌پذیری را برای حجم‌های کاری business-critical فراهم می‌کنند.

آیا نیاز به توسعه دارید؟ این سرورها، برای تامین نیازهای رشد و ارتقا بهبود یافته‌اند و برای مشتریان Enterprise و HPC مناسبند.

انواع سرورهای Scale-up

به این مدل سرورهای HPE ProLiant 500 series توجه کنید:

بررسی ML و DL سرورهای سری 300 و 500

 

مشاوره و خرید سرور در فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، آماده خدمت‌رسانی جهت مشاوره، فروش و پشتیبانی به مشتریان است. شما می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان فالنیک، مشاوره بگیرید.
مشاوره و خرید سرور

 

منبع: HPE.com

 

 

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after