به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

غفلت ادمین‌ها و احتمال حمله باج افزارها به سرورهای اچ پی

حمله باج افزارها به سرورهای اچ پی

هکرها با استفاده از غفلت ادمین‌ها توانستند از طریق پورت iLO 4، هارد درایوها را رمزگذاری کرده و در قبال آزادسازی آنها، درخواست بیت کوین کرده‌اند. یعنی در واقع برخی سرورها به باج‌افزار مبتلا شدند. البته تنها قربانیان این حمله، ادمین‌هایی بوده‌اند که اصول اتصال امن به اینترنت را رعایت نکرده‌اند.

این حمله هکرها قربانیان زیادی را در روز گذشته به دام خود کشانده است. در اسکرین شات زیر می‌بینید که با ظاهر شدن وضعیت “Stability Detect” هنگام لاگین شدن به iLO 4 ، دسترسی به هارد درایوها امکان‌پذیر نیست.

حمله باج افزارها به سرورهای اچ پی

اگر در قسمت Administrator و سپس Security، با ظاهر شدن Login Stability Banner، مواجه شده‌اید، در واقع پیام باج‌خواهی را می‌بینید.

حمله باج افزارها به سرورهای اچ پی

اگر تا این لحظه باج‌افزار به سراغ سرور اچ پی شما نیامده، راهکارهای تامین امنیت iLO را حتما رعایت کنید. دسترسی درگاه‌های iLo از طریق شبکه اینترنت را بر روی سرورهای اچ پی مسدود کرده و در صورت نیاز به اتصال به اینترنت و استفاده از iLO، توصیه اکید می‌شود اتصال مدیران شبکه و ادمین‌ها به این‌گونه سرویس‌دهنده‌ها با استفاده از راهکارهای امن ارتباطی VPN انجام شود.

دسترسی درگاه‌های iLo از طریق شبکه اینترنت را بر روی سرورهای اچ پی مسدود کرده و در صورت نیاز به اتصال به اینترنت و استفاده از iLO، توصیه اکید می‌شود اتصال مدیران شبکه و ادمین‌ها به این‌گونه سرویس‌دهنده‌ها با استفاده از راهکارهای امن ارتباطی VPN انجام شود.

 

منابع:
medium.com
itnews.com

 

مشاوره و خرید سرور در فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، آماده خدمت‌رسانی جهت مشاوره، فروش و پشتیبانی به مشتریان است. شما می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان فالنیک، مشاوره بگیرید.
مشاوره و خرید سرور

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.