به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

اولویت ادمین‌ها در استفاده از هیبرید کلود، ویندوز ۱۰ و دیجیتال سازی

نرم افزار و دیجیتال سازی

مدیریت IT و شبکه، نیازمند قدرت بیشتر در پشتیبانی از روش‌های مدرن است. تمایل ادمین‌ها به استفاده از محاسبه مبتنی بر کلود رو به افزایش است، علت آن به‌صرفه بودن پردازش مبتنی بر کلود است زیرا هزینه کمتری نسبت به سرورهای On Premise (موجود در محل کار) و متعلقات آنها برای شرکت‌ها و سازمان‌ها دارد. در ادامه با ما همراه باشید …

بسیاری از آی‌تی من‌های انگلیسی، مدعی هستند بودجه IT آنها بدون تغییر باقی می‌ماند و فقط ۱۷ درصد گفتند که بودجه آنها بیش از ۱۰ درصد افزایش دارد و ۱۶ درصد از آنها از افزایش بین ۵ تا ۱۰ درصدی بهره‌مندند. ۹ درصد نیز مدعی کاهش بودجه IT خود شده‌اند.

در این تحقیق مشاهده شد بخش زیادی از این بودجه افزایش یافته IT، در زمینه سرویس‌های کلود (۴۲ درصد)، نرم افزار (۴۲ درصد) و Disaster Recovery (سی درصد) سرمایه‌گذاری خواهد شد. این در حالیست که یک پنجم از افراد شرکت کرده در این تحقیق گفتند قصد سرمایه‌گذاری بر روی سرورهای On Premise را دارند و ۱۵ درصد هم گفتند که استوریج‌های On Premise را در برنامه خود قرار داده‌اند. جالب اینکه ۱۵ درصد گفتند که بودجه نگهداری خود را افزایش می‌دهند.

تحلیل کلان داده در بالاترین جایگاه در لیست پروژه‌ها قرار گرفته بود. ۳۰ درصد ادمین‌ها آن را اولویت خود می‌دانند.

پرسش‌شوندگان، CRM یا مدیریت روابط مشتری را به عنوان اپلیکیشن تجاری منتخب خود برای پیاده‌سازی یا آپگرید در سال ۲۰۱۷ معرفی کردند. این ۸۰ درصد، بر CRM تمرکز خواهند داشت.

مقام دوم هم به طور مشترک نصیب ERP یا Enterprise Resource Planning و مدیریت تجربه مشتری یا Customer Experience Management شد که ۴۸ درصد را تشکیل می‌دهد.

Oracle مشتریان خود را به سمت Fusion (یعنی ERP مبنی برکلود) و SAP که بر S/4 Hana تمرکز دارد هدایت می‌کند و بسیاری از مشتریان نیز به آپگرید پیشنهادی این تولیدکنندگان بزرگ و مهم می‌اندیشند.

 

بخش زیادی از افزایش بودجه IT، در زمینه سرویس‌های کلود (۴۲ درصد)، نرم افزار (۴۲ درصد) و Disaster Recovery (سی درصد) است.

 

آپگرید ویندوز

کم کم باید ویندوز ۱۰ وارد همه بخش‌های IT شود. سیستم‌عامل مایکروسافت طی تقریبا ۱۸ ماه و از جولای ۲۰۱۶ امکان آپگرید رایگان را برای مشتریان فراهم می‌کند و بسیاری افراد هم این آپگرید را انجام می‌دهند. Windows 10 Enterprise که هم اکنون با مبلغ ۷ دلار در ماه و یا ۸۴ دلار در سال ارایه می‌شود، نیز قرار است رایگان عرضه شود.

در گذشته بسیاری از بخش‌های IT باید دو سال منتظر سیستم‌عامل جدید می‌ماندند، اما هم اکنون ادمین‌ها امیدوارند مشکلات اولیه استفاده از یک سیستم جدید، درباره ویندوز ۱۰ پیش نمی‌آید.

محبوبیت محاسبه مبتنی بر کلود یا Cloud Computing در این حد بود که ۲۷ درصد از پرسش‌شوندگان گفتند که قصد پیاده‌سازی SaaS یا Software as a service برای برخی اپلیکیشن‌های دسکتاپی دارند. اغلب افراد (۵۰ درصد) گفتند که اپ‌هایی مانند Office 365 را پیاده‌سازی می‌کنند.

سیار بودن و امنیت

همزمان که ویندوز در اولویت باقی می‌ماند، مدیران شبکه و IT به دنبال محیط‌های محاسباتی بسیار متنوع برای کاربران هستند به طوری که ۴۶ درصد آنها خواهان استفاده از سرویس‌های اشتراک و سینک فایل در سطح انترپرایز هستند. این کار یکی از اولین اقداماتی است که به منظور دسترسی به فایل از هرجایی، می‌توان انجام داد.

دسترسی‌های سیار، با امنیت، رابطه‌ای نزدیک دارند و Endpoint security باید مورد توجه باشد و ۳۰ درصد از پرسش‌شوندگان گفتند استفاده از این نوع امنیت را در برنامه دارند. هم اکنون ۲۷ درصد از ادمین‌ها از Mobile Endpoint security استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده آمادگی آنها در استفاده از فضای کاری سیار است.

هیبرید کلودها

۳۲ درصد از ادمین‌ها مدعی هستند که هیبرید کلود جزو اولین اولویت‌های آنهاست و ۳۱ درصد هم به مدیریت سیستمی فکر می‌کنند.

پیکربندی و پیاده‌سازی اتومات سیستمی در جایگاه سوم قرار می‌گیرد که ۲۷ درصد از ادمین‌ها آنها را در اولویت کاری خود قرار می‌دهند.

۲۳درصد افراد هم اتوماسیون را در برنامه خود دارند.

در مجموع از شواهد به دست آمده می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که تولیدکنندگان بزرگی همچون HPE و مایکروسافت، زیرساخت هیبرید کلود را فراهم می‌کنند که نیاز است همراه با پابلیک کلود هایی همچون Azure و AWS کار کند.

در بررسی‌هایی که در زمینه اتوماسیون و مدیریت سیستمی انجام شد به این نتیجه رسیدیم که مدیران شبکه و IT، دغدغه سادگی مدیریت دیتاسنتر را دارند. Devops زمینه پیاده‌سازی قابل برنامه‌ریزی را در دیتاسنترها فراهم می‌کند که به نظر می‌رسد طرفدارانی به دست می‌آورد. Devops در واقع همان  Software Development and IT Operations است. اصطلاحی که برای مجموعه‌ای از کارها  اطلاق می‌شود که هم بر توسعه‌گران نرم‌افزار و هم بر متخصصین IT تاکید دارد تا بتوان ارائه نرم‌افزار و تغییرات زیرساخت را به صورت خودکار انجام داد.

از آنجایی که تمایل کمتری برای استفاده از دیتاسنترهای On Premise یا موجود در محل وجود دارد، تمایل و تمرکز بیشتری بر هیربد کلود ها به وجود می‌آید و مدیران شبکه و IT تمایلی به جایگزینی AWS ندارند و در عوض تاکید بر اتوماسیون و مدیریت، نشانگر نیاز ادمین‌ها در استفاده از تامین‌کنندگان در زمینه پابلیک کلود است که بتوانند نیاز به نیروی انسانی را در انجام کارهای مربوط به دیتاسنتر کاهش دهد.

تعداد بسیار پایین؛ ۱۲ درصد در استفاده از شبکه‌های نرم افزار محور و ۱۰ درصد در مجازی سازی عملکرد شبکه، بیانگر این است که از نظر متخصصین IT، این تکنولوژی از پختگی لازم برخوردار نیست اما ۲۸ درصد از پرسش‌شوندگان در این تحقیق خواهان پیاده سازی شبکه‌های مجازی و خصوصی (Virtual Private) هستند. از دیدگاه شبکه سازی، کلود و SaaS راهکاری محبوب باقی می‌ماند.

نرم افزار و دیجیتال سازی

با توسعه نرم افزار ها، ۳۸ درصد از پرسش‌شوندگان پیاده‌سازی روش‌های توسعه‌ای سریع و سازگار را در برنامه دارند.

این اشتیاق بیانگر این است که مدیران شبکه و IT، به نیاز به حرکت همگام و نرم با کسب‌وکار پی برده‌اند. در زمینه توسعه نرم‌ فزاری، ۲۷ درصد به توسعه اپلیکیشنی کلودی و ۲۴درصد به  API ها یا رابط‌های کاربری در برنامه‌نویسی اپلیکیشن تمایل دارند.

در سنفوزیوم گارتنر در نوامبر ۲۰۱۶، درباره اهمیت این مطلب بحث شد که مدیران شبکه و IT باید به ساخت پلتفرم دیجیتالی برای پشتیبانی از زیرساخت‌های دیجیتالی اهمیت دهند. چنین پلت‌فرم‌هایی می‌تواند تبدیل به ابزارهایی برای کسب‌وکار شوند که زیرساخت‌های دیجیتالی را به شرکت‌ها اضافه کرده و ارزش آنها را بالا برد. ماهیت مدل کسب‌وکار شرکت اوبر (Uber) چنین است.

API ها به سازمان‌ها فرصت ارزش آفرینی برای دیگر سازمان‌ها را فراهم می‌کند. مثلا حمل‌ونقل در لندن به توسعه‌گران اپ‌های سیار امکان افزودن خدمات مهمی را از طریق API ها ارایه می‌دهد. یک چهارم از مدیران IT تصمیم دارند زیرساخت API را پیاده‌سازی می‌کنند.

خدمات تعمیرات سرور، مشاوره و اجرای شبکه در فالنیک
فالنیک با دارا بودن بزرگ‌ترین لابراتوار تعمیر سرور و تجهیزات شبکه و کارشناسان متخصص، آماده خدمت‌رسانی برای تعمیر انواع سرورهای ایستاده و رک مونت است. تمامی ابزار موردنیاز برای تعمیر و تست تجهیزات شبکه در مرکز سرور فالنیک در اختیار مهندسین فالنیک قرار دارد.
درخواست تعمیر سرور

منبع: computerweekly.com

اولویت و برنامه شما در سال ۹۸ در زمینه مدیریت آی تی چیست؟


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after